Phytos Magnolie list 100% esenciální olej 10ml

 
Efekt lupa
 

dodává energii a pocit sebedůvěry

   
VŮNĚ

Bohatá, Citrusová, Hluboká

TÓN

Horní tón, Střední tón

Dostupnost Objednáno
208 Kč
Kód produktu 1801
Značka Phytos
Kategorie 100% esenciální oleje Pro fajnšmekry
Položka byla vyprodána...
 

Magnolie list 100% esenciální olej

Michelia champaca

 

Magnoliový esenciální olej pochází ze subtropického stromu Michelia Champaca z rodiny magnólií. Má atraktivní a intenzivně vonící žluté nebo oranžové květy a listy, které produkují olej, který se používá jako primární složka nejdražších světových parfémů. Jeho svůdná vůně se ve parfumérském průmyslu cení pro komplexní citrusovou vůni, jež je vhodná do exotických kombinací. Tuto vůni lze charakterizovat jako sladké fíky s bergamotem a náznaky zeleného dřeva a myrty.

V kosmetice je vhodný, jako součást přípravků pro hydrataci a vyživení suché pleti.

Esenciální olej z listu magnolie Vám dodá energii, je vhodný jako afrodiziakum, posiluje sebedůvěru a zlepšuje náladu. Také ho můžete použít při meditacích či posvátných obřadech.

Doplňující informace

Hlavní komponenty:Linalool, Indole, Methyl anthranilate, Phenyl ethyl alcohol
Použitá část rostliny:Listy
Extrakční proces:Parovodní destilace
Fyzický vzhled:Světle žlutá až hnědá kapalina
Země původu:Indie
Obsah: 10ml


Magnólie

Šácholan (Magnolia, česky také magnólie) je rozsáhlý rod s asi 210 druhy rostlin z čeledi šácholanovité (Magnoliaceae). Rod je latinsky pojmenován po francouzském botanikovi Pierre Magnolovi.

Kůra Magnolia officinalis byla dlouho používána v tradiční čínské medicíně, kde je známá jako 'po hou'. V Japonsku byla Magnolia obovata používána podobně. Lihové extrakty z kůry magnólií mají silný dezinfekční účinek. 

Ztráta některých vzácných druhů šácholanů může mít vliv na výzkum rakoviny a krevního tlaku. Šácholany jsou užívány pro svoje účinky proti respiračním problémům, bakteriálním infekcím, virům a vysokému krevnímu tlaku, leukémii a více druhům zhoubných nádorů.

Magnólie nejsou jedovaté, některé informace však hovoří o možné alergické reakci na pyl z magnólií. Při používání vyšších dávek magnólie jako léku se mohou objevit závratě.

Magnolie přitahovala zájem dentálního výzkumu, protože extrakt z magnoliové kůry brzdí množení bakterií zodpovědných za zubní kaz a za periodontální nemoci. Magnolol navíc reaguje s glukosyltransferázou, enzymem potřebným pro vytvoření bakteriálního plaku.

Vůně (?) Citrusová, Bohatá, Hluboká
Tón (?) střední tón, Horní tón

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
phytos-logo
 
Firma Phytos je rodinnou firmou zabývající se převážně esenciálními oleji a dalšími vonnými látkami a jejich využitím.
A co si myslí majitelé firmy Phytos? " Jsme přesvědčeni, že příroda již vymyslela vše dávno před příchodem člověka, jen je třeba tyto výsledky objevit a naučit se je využívat. Mezi našimi produkty jistě najdete mnoho inspirací na toto téma."