Phytos Nard 100% esenciální olej 3ml

 
Novinka Efekt lupa
 

zmírňuje stres, uvolňuje svaly, prokrvuje a ulevuje od bolesti

Dostupnost Objednáno
334 Kč
Kód produktu 5039
Značka Phytos
Kategorie 100% esenciální oleje Pro fajnšmekry
Položka byla vyprodána...
 

Nard 100% esenciální olej 3ml

 

Nard nebo také Spikenard (Nardostachys jatamansi) má jedinečnou sladce květinovou vůni s tóny pižma, podobnou kozlíku.

Nard pomáhá zlepšit duševní rovnováhu a zmírnit stres, uvolňuje svalové stahy, je silné nervové tonikum a pomáhá při psychosomatických potížích. Také má prohřívací účinky a jelikož posiluje prokrvení tkání, podporuje tak celkové uvolnění. Navíc působí proti bolestem všeho druhu (bolest hlavy, bolest pohybového aparátu, menstruační bolesti) i proti chronickým bolestem. Nard posiluje obranyschopnost organismu, má antimykotické a antibakteriální vlastnosti.

Vůně nardu vytvoří ve vašem domov atmosféru relaxace a harmonie, proto je vhodnou esencí pro odpočinek či meditaci. Nard upevňuje sebedůvěru, dodává odvahu a stabilizuje duševní rovnováhu. Také normalizuje trávení a zlepšuje mentální funkce.

Esenciální olej pochází z Himalájí. Nard patří mezi tradiční byliny indické medicíny a ájurvédy. Působení oleje přináší pocit jistoty a upevňuje sebedůvěru.

Obsah: 3ml

Nard

Zimolezovité (Caprifoliaceae) je čeleď vyšších dvouděložných rostlin z řádu štětkotvaré (Dipsacales). Nať kozlíku lékařského (Valeriana officinalis) je používána v bylinném lékařství jako mírné, ale účinné sedativum. Kozlíček polní je použitelný jako zelenina. Vonný olej z nardu pravého (Nardostachys jatamansi) je využíván v indické Ajurvédě a je pod názvem nard zmiňován v Bibli. Celá řada druhů se pěstuje jako okrasné dřeviny, zejména různé popínavé i keřovité zimolezy (Lonicera), pámelník (Symphoricarpos), řidčeji i dvojštítník (Dipelta), abélie (Abelia), zanice (Diervilla), Heptacodium miconioides a Leycesteria formosa. 

Vůně (?) Sladká, Dřevitá, Zemitá, Podmanivá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
phytos-logo
 
Firma Phytos je rodinnou firmou zabývající se převážně esenciálními oleji a dalšími vonnými látkami a jejich využitím.
A co si myslí majitelé firmy Phytos? " Jsme přesvědčeni, že příroda již vymyslela vše dávno před příchodem člověka, jen je třeba tyto výsledky objevit a naučit se je využívat. Mezi našimi produkty jistě najdete mnoho inspirací na toto téma."