Phytos Myrha - resinoid 10ml COMMIPHORA MYRRHA

 
Efekt lupa
 

ulevuje při nachlazení, hojí opary a uklidňuje

   
Vůně   

 Hřejivá, Pryskyřicová, Sladká, Zemitá

Tón

 Spodní tón

 

Dostupnost Objednáno
164 Kč
Kód produktu 1068
Značka Phytos
Kategorie 100% esenciální oleje
Položka byla vyprodána...
 

Myrha 100% esenciální olej 10ml

Commiphora Myrrha

 

Myrha je vhodná při nachlazení, kašli a zánětu průdušek. Má antiseptické, antivirové a antibakteriální vlastnosti. Pomáhá při zánětech dásní (prostředky ústní hygieny) a oparech. Ulevuje při křečích.

Vůně myrhy přináší klid, povznáší a uklidňuje mysl.

Upozornění: Tento esenciální olej má velmi hustou konzistenci, proto je nutné rozehřát ho před použitím ve vodní lázni. Pokud jej chcete mísit s dalšími esenciálními oleji, je nutné zahřát i je.


Doplňující informace

Hlavní komponenty: Curzerene, Lindestrene, Beta-Elemene
Použitá část rostliny: Pryskyřice
Extrakční proces: Parovodní destilace
Fyzický vzhled: tmavá hustá kapalina blížící se vzhledem spíše pryskyřici
Země původu: Somálsko
#EAN:8594048989103
 

Myrha

Myrha je modrozelená pryskyřice, sušená míza stromu myrhovníku (Commiphora). Pochází ze Somálska a východní části Etiopie. Jako myrha bývá označována i směs míz různých druhů stromů rodu Commiphora a Balsamodendron, zejména Commiphora erythraea (někdy nazývaná východní indická myrha), Commiphora opobalsamum a Balsamodendron kua. Výraz myrha je odvozen z hebrejského „murr“ nebo „maror“, tzn. „hořký“.

Myrha je složkou kadidla. Byla velmi ceněna ve starověku a její hodnota byla často větší než její váha ve zlatě. Ve starém Římě byla ceněna na pětinásobek ceny kadidla, které se později stalo známějším. Myrha byla pálena při starověkých římských pohřbech, aby zastřela zápach vznikající při pálení mrtvých. Říkalo se, že římský císař Nero spálil při pohřbu manželky Poppaey množství myrhy odpovídající roční spotřebě.

Kvalita pryskyřice se posuzuje podle jasnosti, tmavosti a lepivosti na čerstvém zlomu. Vůně surové pryskyřice je ostrá, příjemná, poněkud hořká a může být zhruba popsána jako „typicky pryskyřičná”. Kouř vznikající pálením je těžký, hořký, mírně fenolické vůně a může být zabarven nepatrnou vanilkovou sladkostí. Na rozdíl od většiny pryskyřic myrha při hoření expanduje a „kvete“, namísto aby tála.

Myrha je zmíněna v Bibli v Evangeliu podle Matouše jako jeden ze tří darů, které přinesli mudrci (tři králové) narozenému Ježíšovi, což vypovídá o tom, jak cenná v té době byla.

Myrha byla používána jako balzámovací mast. V kadidle byla užívána do 15. století jako symbol pokání při pohřbech a kremacích.

Myrha je přidávána do některých mastí a léčivých přípravků, užívá se jako přísada v parfémech, zubních pastách, pleťových vodách a jiných moderních kosmetických přípravcích. V lidovém léčitelství se používá při zánětech dutiny ústní.

Vůně (?) Sladká, Zemitá, Hřejivá, Pryskyřicová
Tón (?) Spodní tón

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
phytos-logo
 
Firma Phytos je rodinnou firmou zabývající se převážně esenciálními oleji a dalšími vonnými látkami a jejich využitím.
A co si myslí majitelé firmy Phytos? " Jsme přesvědčeni, že příroda již vymyslela vše dávno před příchodem člověka, jen je třeba tyto výsledky objevit a naučit se je využívat. Mezi našimi produkty jistě najdete mnoho inspirací na toto téma."