Phytos Ylang Ylang extra 100% esenciální olej 5ml

 
Efekt lupa
 

zklidňuje a harmonizuje, snižuje krevní tlak, má afrodiziakální účinky

   
VŮNĚ

Bohatá, Intenzivní, Květinová, Sladká

TÓN

Horní tón, Střední tón

Dostupnost Objednáno
110 Kč
Kód produktu 1800
Značka Phytos
Kategorie 100% esenciální oleje
Položka byla vyprodána...
 

Ylang Ylang extr100% esenciální olej

Cananga odorata

 

Esenciální olej Ylang Ylang se získává destilací nádherných žlutých květů vysokého stromu Cananga odorata, rostoucího na Madagaskaru, Filipínách a Sumatře.

Olej nazývaný Kananga se získává z ostatních částí rostliny, má tedy shodné vlastnosti s Ylang Ylangem. Kvalita tohoto oleje velmi závisí na času sběru květů, nejlepší je ranní sběr a z toho pochází náš extra olej.  Je antidepresivní a afrodiziakální, snižuje nervové napětí a krevní tlak. Pečuje o všechny typy pleti, zejména o suchou a mastnou. Ylang Ylang je vhodný při léčbě akné.

Esenciální olej Ylnag Ylang prochází několika fázemi parovodní destilace. Z první asi dvouhodinové fáze destilace je získán esenciální olej Ylang Ylang extra. Tento olej se shromažďuje jako první a je nejvhodnější pro použití v parfumerii a aromaterapii.

Upozornění: Nepoužívejte Ylang ylang ve vyšších dávkách, má silnou sladkou vůni a příliš velké množství by mohlo vyvolat zvracení a bolesti hlavy.

Ylang Ylang extra

Kananga vonná (Cananga odorata, běžně známá jako ylang-ylang) je tropický strom, pocházející z Filipín a Indonésie, běžně je pěstována v Polynésii, Melanésii, Mikronésii a Komorských ostrovech. Je ceněna pro svou vůni, esenciální olej z jejích květů se používá v aromaterapii. 

Esenciální olej z květů se využívá v aromaterapii ke snížení vysokého krevního tlaku, při problémech s mazovými žlázami a považuje se za afrodisiakum. Může však vyvolávat alergii. Využívá se též v kosmetickém průmyslu pro výrobu orientálních a květinových parfémů.

 
Hlavní komponenty:Germacrene-D, Linalool, Beta-Caryophyllene, Alpha-Farnesene
Použitá část rostliny:Květy
Extrakční proces:Parovodní destilace
Fyzický vzhled:Světle žlutá až hnědo-oranžová kapalina
Země původu:Indonésie
Obsah: 5ml
 
ylang-ylang-flower-1118057_1920
 
Vůně (?) Intenzivní, Sladká, Květinová, Bohatá
Tón (?) střední tón, Horní tón

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
phytos-logo
 
Firma Phytos je rodinnou firmou zabývající se převážně esenciálními oleji a dalšími vonnými látkami a jejich využitím.
A co si myslí majitelé firmy Phytos? " Jsme přesvědčeni, že příroda již vymyslela vše dávno před příchodem člověka, jen je třeba tyto výsledky objevit a naučit se je využívat. Mezi našimi produkty jistě najdete mnoho inspirací na toto téma."