Phytos Cedr atlaský 100% esenciální olej 10ml CEDRUS ATLANTICA

 
Efekt lupa
 

afrodiziakální, zklidňující

   
VŮNĚ   

Balzamická, Bohatá, Dřevitá, Hřejivá

TÓN

Fixátor vůně, Spodní tón

 

Dostupnost Objednáno
125 Kč
Kód produktu 985
Značka Phytos
Kategorie Esenciální a vonné oleje
Položka byla vyprodána...
 

Cedr atlaský 100% esenciální olej

Cedrus atlantica

 

Cedr atlaský pomáhá při léčbě akné, ulevuje při artritidě, pomáhá při onemocnění horních cest dýchacích, při kašli a bronchitidě. Je vhodný při problémech s lupy a dermatitidě.

Silice a cedru atlaského navozuje pocity zklidnění a pomáhá bojovat proti negativitě. Je vhodný při velkém stresu pro zklidnění a uzemnění, pro meditace a rozjímání.

Působí jako afrodiziakum a je vhodný do pánské kosmetiky a pánských parfémů.

Doplňující informace

Hlavní komponenty: Beta-Himachalene, Gamma-Himachalene
Použitá část rostliny: Dřevo a piliny
Extrakční proces: Parovodní destilace
Fyzický vzhled: Světle žlutá až oranžové hnědá kapalina
Země původu: Maroko
 

Cedr atlaský

Cedr atlaský (Cedrus atlantica) je neopadavý jednodomý jehličnatý strom, který pochází ze severní Afriky z pohoří Atlas. Dnes bývá běžně vysazován v parcích a zahradách, a to i v různých kultivovaných formách.

Trvanlivého cedrového dřeva se využívá již od biblických dob ve stavebnictví či výrobě nábytku a lodí. Dříve se sbírala rovněž jeho pryskyřice.

Tento druh cedru pochází z pohoří Atlas na území Maroka a Alžíru. V současnosti se hodně vysazuje jako okrasná dřevina v mnoha oblastech světa. Je tedy přirozené, že bylo vyšlechtěno mnoho jeho kultivarů.

Cedr atlaský potřebuje půdu bohatou na živiny (např. potřebuje vápenaté živiny). Vyhovují mu také dlouhé zimy s dostatkem sněhu a suchá, teplá léta. Ve střední Evropě však můžou mrazivé zimy cedr poškozovat.

Tento strom dorůstá v oblasti svého původu do výšky 50 metrů. Ve střední Evropě však najdeme maximálně třicetimetrové exempláře.

Je typický svou korunou, která je u vzrostlého jedince nepravidelná a v obryse kuželovitá. V horní části má vždy vzpřímené větve (nevytváří jednotlivá patra). Vrchol dotváří tupá špice. Kmen bývá přímý.

Jehlice jsou až 3 cm dlouhé, tmavě zelené (u kultivaru „Glauca“ modrozelené). Na větvích se vytvářejí jehlicové svazečky (až 40 jehlicích) spirálu. Samičí šištice jsou válcovitého tvaru, dorůstají až do délky 6 centimetrů a každá zralá šiška má na svém povrchu široké šupiny. Samčí květy jsou hnědožluté, válcovité, mírně zahnuté a až 5 cm dlouhé. Kvete v září a říjnu.

Kůra stromu se vyznačuje mělkými brázdami a šedohnědou barvou.

Vůně (?) Dřevitá, Bohatá, Balzamická, Hřejivá
Tón (?) Spodní tón, Fixátor vůně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
phytos-logo
 
Firma Phytos je rodinnou firmou zabývající se převážně esenciálními oleji a dalšími vonnými látkami a jejich využitím.
A co si myslí majitelé firmy Phytos? " Jsme přesvědčeni, že příroda již vymyslela vše dávno před příchodem člověka, jen je třeba tyto výsledky objevit a naučit se je využívat. Mezi našimi produkty jistě najdete mnoho inspirací na toto téma."