Phytos Geranium Rose 100% esenciální olej 10ml

 
Efekt lupa
 
Vůně květinová, podmanivá velmi příjemně sladká
Dostupnost Objednáno
165 Kč
Kód produktu 636
Značka Phytos
Kategorie Esenciální a vonné oleje
Položka byla vyprodána...
 

Geranium Rose

 100% esenciální olej

 

Geranium rose je jeden z druhů pelargonie.
Pěstuje se pro svou rozmanitou vůni. Kombinací vůní připomíná mátu, růže, citrusy, kokosové ořechy a muškátový oříšek.
Geránium je vhodné pro všechny typy pleti jako mírné pleťové tonikum, hojí akné, čistí a odmašťuje pleť. Jako součást masážního oleje je vhodná, jako prevence při tvorbě strií.

 

Jak se esenciální olej vyrábí?

Listy a stopky Rose gerania jsou extrahovány metodou parní destilace.

K cemu je dobrá esence z Gerania Rose?

  • neutralizuje pachy,
  • přirozeně zlepšuje náladu,
  • dodává pocit vyrovnanosti a klidu,
  • je antibakteriální a zabraňuje šíření plísní, čímž brání rozvoji infekcí,
  • posiluje imunitu a obranyschopnost organismu,
  • ulevuje při menopauze.

 

Báječně se hodí do kosmetických přípravku na akné, celulitidu, mastnou pleť. 

 

Doplňující informace

Použitá část rostliny: Listy a stonky
Extrakční proces: Parovodní destilace
Fyzický vzhled: Žlutá až zelenožlutá kapalina
Země původu: Egypt, Madagaskar
Obsah: 10ml

Geranium Bourbon

Pelargonie (Pelargonium) je rod jednoletých nebo vytrvalých rostlin, bylin až polokeřů nebo keřů obsahující asi 240–300 druhů zahrnutých v čeledi kakostovité (Geraniaceae), které lze nalézt většinou v tropických a subtropických oblastech, především v jižní Africe. Pelargonie je používána jako okrasná květina, ale také ve voňavkářství, jako léčivá a barvířská rostlina, či k ochucení pokrmů.

V ČR jsou jako okrasné rostliny převážně pěstovány křížence a kultivary pelargonie páskaté (Pelargonium zonale) tvořící nápadná barevná kulovitá květenství, vzácněji kultivary pelargonie velkokvěté (Pelargonium grandiflorum) zvané též "anglický muškát" a kultivary pelargonie štítnaté (Pelargonium peltatum) známé také jako "převislé muškáty". Právě tzv. převislé muškáty ještě na přelomu dvacátého a 21. století zcela převládaly v truhlících po vzoru domů a podhorských venkovských stavení v Německu.

Kříženci pelargonie páskaté (P.zonale) jsou v jiných zemích označovány Pelargonium × hortorum (-"pelargonie zahradní") nebo "Pelargonium Zonal Group". Pelargonie (P.zonale) byly v ČR velmi často pěstovány za okny vesnických domků, byly téměř nezbytnou ozdobou. Méně často jsou pelargonie pěstovány na záhonech jako výrazný doplněk letničkových výsadeb. V druhé polovině dvacátého století byly pelargonie široce oblíbeny jako balkonová rostlina ve většině bytů panelových domů. Na začátku 21. století, v období někdy označovaném jako hospodářská krize, lze na balkonech nebo za okny vidět kvést jakoukoliv rostlinu spíše zřídka. Oba druhy nejpěstovanější pelargonie nesnáší zimní chladna a při přezimování v v podmínkách domácností obvykle dlouhodobě nevydrží. Lze je přezimovat pouze v chladných světlých mrazuprostých místnostech (sklenících, oranžeriích). Vzhledem k ceně a chorobám pelargonie často nahrazují levnější letničky nebo odolnější a bohatě kvetoucí surfinie.

Někdy jsou rostliny rodu pelargonie v domácnostech pěstovány jako léčivo nebo odpuzovač hmyzu.

Některé druhy pelargonií, jako například P. graveolens hrají důležitou roli při výrobě vůní. Existují pelargonie, které voní po citrusech, mátě, nebo různém ovoci, druhy s růžovou vůní obsahující geraniol jsou komerčně nejvíce důležité.

Vůně (?) Intenzivní, Kořeněná, Svěží, Květinová
Tón (?) střední tón

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
phytos-logo
 
Firma Phytos je rodinnou firmou zabývající se převážně esenciálními oleji a dalšími vonnými látkami a jejich využitím.
A co si myslí majitelé firmy Phytos? " Jsme přesvědčeni, že příroda již vymyslela vše dávno před příchodem člověka, jen je třeba tyto výsledky objevit a naučit se je využívat. Mezi našimi produkty jistě najdete mnoho inspirací na toto téma."