Není přírodní jako přírodní

 
přírodní kosmetika
V tomto článku bych Vás chtěla seznámit s pojmem "Přírodní kosmetika" a "Organic"
Ono ač se to zdá nepochopitelné nebo nelogické, ale není "Přírodní kosmetika" jako "Přírodní kosmetika".
A co to tedy znamená?
Jen to, že výrobci kosmetiky vědí, že označení "Přírodní kosmetika" je teď moderní, a proto se snaží mít toto označení i na svých kosmetických výrobcích ač nejsou úplně zcela přírodní. Ono totiž zatím neexistuje žádný obecně závazný předpis, který vymezuje používání kategorie "Přírodní" nebo "Organic". Při označení kosmetického prostředku jako "Přírodní" mohou výrobky obsahovat omezeně některé vybrané chemické látky. Zatím co u označení "Organic" výrobky syntetické látky obsahovat nesmí.
Ale vyzná se v tom laik?
Než jsem se začala více zajímat o přírodní kosmetiku, o její složení, rozhodně jsem neviděla rozdíl mezi "Přírodní" a "Organic". I jako začátečnice, když jsme zakládaly se sestrou tento eshop dopustily jsme se spousty chyb třeba tím, že jsme automaticky uvěřily, že označení "Přírodní" kosmetika je opravdu přírodní. Stačí, když výrobce přidá do výrobku vodu (je brána jako přírodní složka), dostane se na potřebné procento přírodních složek, který výrobek musí obsahovat a už ho může označit jako "Přírodní" bez ohledu na to, jaké další složky ve výrobku jsou.
Co nám z těchto informací plyne?
Čtěme složení! Čtěme složení u potravin, čtěme složení u kosmetiky, nenechme se balamutit výrobci. Jim jde jen o zvýšení prodeje a výdělek.
Hlídat si složení je velice prosté....většinou platí tvrzení: "Čím méně, tím lépe". Existují také knihy, v kterých si vyhledáte přesně konkrétní název v latině a hned uvidíte co to je, jestli je to škodlivé či nikoliv. Většinou jsou složky hodnocené od 1 - 5. Jednička je neškodná a pětka většinou už zdraví ohrožující. Dále se dá složka vygooglovat.

 

A na které složky si dát pozor?
2-bromo-2-nitropropane-1 3-diol
cyclomethicone
sodium laureth sulfate
sodium lauryl sulfate
paraffinum liquidum
cyclopentasiloxane
aluminum chloride
aluminum chlorohydrate a mnohem mnohem více....
 
 Vybráné 100% přírodní produkty:

ec968dad8a18576f3a9777798c388e81 236citron30gkakaovémáslopomeranc-produkt

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.