VYZKOUŠELI JSME ZUBNÍ PASTY OD CALTHY

zubní pasty
Tak jsme již doma vyzkoušeli všechny zubní pasty od Calthy, které vám prodáváme. Pěkně celá rodinka.
Vyzkoušeli jsme jak pastu s černým uhlím, s propolisem, mátou a i bylinku.
Musím říct, že chuťově jsou velice dobré...člověka, který přechází z konvenčních zubních past na přírodní, určitě překvapí, že tolik nepění. Něco málo se tvoří, ale taková ta klasická pěna se nekoná :-).
Je to z toho důvodu, že neobsahuje právě ten škodlivý sodium lauryl sulfate (SLS), který se nachází nejen v pastách, ale i šamponech, sprchových gelech,mýdlech atd. Je známo, že se jedná o tenzid s dráždivými účinky na kůži, oči i plíce. Čím delší kontakt s kůží, tím větší riziko podráždění vzniká. Způsobuje změny nejsvrchnější vrstvy kůže, vysušuje pokožku a vlasy, snadno prostupuje kůží a může se ukládat v těle (v mozku, plících a játrech ho lze nalézt ještě několik dní po aplikaci). Kvůli své dráždivosti by se mu měli vyhýbat lidé s atopickým ekzémem. A v dětských produktech je zakázaný.  Ačkoliv se jedná o problematickou látku, její možná karcinogenita nebyla v žádné studii prokázána.
Ale tuto složku v těchto pastách rozhodně nenajdete. 

 

Něco málo o těchto zubních pastách

Pasta bylinka - neobsahuje sodu ani mentol - dá se tedy používat i při užívání homeopatik. Obsahuje bylinky, jako jsou TYMIÁN a ŠALVĚJ - obě byliny jsou známé pro své schopnosti účinně bojovat proti bakteriím, šalvěj navíc pomáhá i v působení proti zánětům v ústech a eliminuje zápach z úst.
SKOŘICE, CITRON, POMERANČ a HŘEBÍČEK doplní čisticí a bělicí účinky pasty s důrazem na boj proti bakteriálnímu plaku a dodají pastě originální kořeněnou chuť.
Pasta je trošku intenzivnější chuti, díky hřebíčku, a proto dětem úplně nechutná :-).
Pasta máta - to je pasta opravdu pro celou rodinu, chuťově vynikající.  Obsahuje výtažky z MÁTY PEPRNÉ a MÁTY KADEŘAVÉ. Máta kadeřavá zjemní silnou a výraznou příchuť máty peprné. Kombinace dvou druhů máty ústní dutinu osvěží a doslova provětrá. POMERANČ, CITRON a HŘEBÍČEK doplní posilující a bělicí účinky pasty a dotvoří svěží chuť, kterou si zamilujete.
Pasta s propolisem - obsahuje taktéž kombinaci bylin MÁTY PEPRNÉ, MÁTY KADEŘAVÉ, HŘEBÍČKU a CITRONU a navíc díky propolisu, který je do směsi přidán, likviduje bakterie, desinfikuje, tudíž působí i proti aftům. Zároveň působí preventivně proti zánětům, zklidňuje podrážděné a krvácející dásně.
Pasta s aktivním uhlím - nebo-li černé uhlí je u nás celkem novinka, ale v Asii ho používají již dlouhá léta pro bělení zubů.  Čisticí složky obsažené v aktivním uhlí účinně přispějí k odstranění bakteriálního povlaku a k rozzáření vašeho úsměvu. Čerstvou chuť a vůni pastě dodává výtažek z CITRONU a MÁTY.
Všechny tyto pasty neobsahují již zmíněná pěnidla, ani silikony, fluoridy, umělé parfemace a syntetické příchutě.
Každodenním používáním našich přírodních past nedochází k podráždění dásní či k narušování skloviny. S citem volené složení napomáhá docílit pevných a zdravých zubů a dásní.
Musím říct, že jsem již vyzkoušela řadu přírodních past i od zahraničních výrobců a upřímně musím říci, že tyto zubní pasty od Calthy jim 100% konkurují.
Moje rodina nic nenamítá, tudíž to znamená, že je vše v pořádku a u těchto past zůstaneme :-D

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.