Phytos Litsea cubeba 100% esenciální olej 10ml LITSEA CUBEBA

Kód: 909
88 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
23.4.2024

pomáhá mastné a aknózní pleti, zvyšuje koncentraci

   
Vůně

Citrusová, Příjemná

Tón

Horní tón

 

Detailní informace

Rychlé doručení
Rychlé doručení. U objednávek nad 1999,- Kč POŠTOVNÉ ZDARMA. V každé objednávce nad 1500,- Kč najdete malý DÁREK.
Balime EKO, recyklujeme
Balíme s láskou, EKO, recyklujeme. Ke každé objednávce přidáváme ručně psaný vzkaz, u objednávek nad 1500,-Kč i malý dárek.
Bio a přírodní kosmetika
Všechny produkty pečlivě a s láskou vybíráme, testujeme na vlastní kůži, tedy je 100% známe. Upřednostňujeme lokální produkty bez chemie.
Lokální produkty, bez chemie, poradenství zdarma.
Nabízíme kvalifikované poradenství. Máme více než 10 let zkušeností. Své dodavatele osobně známe.

Detailní popis produktu

Litsea cubeba 100% esenciální olej

Litsea cubeba

Litsea cubeba je antidepresivní, podporující koncentraci (jízda v autě) a afrodisiakální. Pomáhá při vyrážkách a plísních. Ve spojení s heřmánkem vhodná pro aknózní a mastnou pleť. Pomáhá při léčbě infekcí. Tato silice má antibiotické, protizánětlivé a stimulační účinky. Neutralizuje pachy.

Často bývá součástí pleťových vod pro mastnou a aknózní pleť.

Esenciální olej se získává destilací listů, větviček a bobů (černých bobulí) asijského subtropického stromu s krásným českým názvem dvakratec, jehož domovinou jsou Jáva, Borneo a Sumatra, pěstuje se rovněž v Indii a na ostrově Réunion.

Je součástí přípravků Caroma pro bezpečnou jízdu.


 
Není vhodné pro masáže a vtírání do kůže
Ve vyšší koncentraci irituje pokožku.

Doplňující informace

Hlavní komponenty: Citral, Geranial, Neral, Limonene
Použitá část rostliny: Plody
Extrakční proces: Parovodní destilace
Fyzický vzhled: Jantarově žlutá až tmavě zelená kapalina
Země původu: Čína
 
 

Litsea cubeba

Litsea (Litsea) je rod rostlin z čeledi vavřínovité. Rod zahrnuje asi 400 druhů. Je rozšířen v oblasti od tropické Asie po Austrálii a Tichomoří a v Severní a Střední Americe. Litsey mají význam zejména jako zdroj dřeva a v tradiční medicíně.

Řada druhů je v tropické Asii kácena pro dřevo. V Malajsii je toto dřevo podobně jako dřevo jiných stromů čeledi vavřínovité obchodováno pod názvem medang. Těží se také v Austrálii. Z druhu Litsea cubeba se vyrábí esenciální olej. Některé asijské druhy mají význam v tradiční medicíně.

Rod litsea zahrnuje v současném taxonomickém pojetí asi 400 druhů. Je rozšířen v tropech všech kontinentů s výjimkou Afriky a Jižní Ameriky, jmenovitě v jižní, východní a jihovýchodní Asii, Austrálii, Tichomoří, Novém Zélandu a Severní a Střední Americe od jihovýchodu USA po Kostariku. Největší počet druhů se vyskytuje v tropické Asii. Druhy Litsea japonica a Litsea coreana zasahují na sever až do Koreje a Japonska. V Austrálii roste 9 druhů, z toho 8 endemických. V USA roste jediný druh, Litsea aestivalis, rozšířený od Marylandu po Louisianu. V Mexiku se vyskytují 4 druhy, z nichž jeden (Litsea glaucescens) přesahuje do Střední Ameriky. V tropické Asii tvoří lidsey běžnou součást podrostu tropických deštných lesů.

Druh Litsea aestivalis je v USA hostitelskou rostlinou housenek otakárka Papilio palamedes. V Austrálii různé druhy litsey hostí např. housenky otakárka Graphium sarpedon, soumračníků rodu Chaetocneme a druhu Netrocoryne repanda nebo modráska Philiris diana, v tropické Asii otakárky rodu Papilio a babočkovitého motýla Charaxes latona.

Litsey jsou dvoudomé, stálezelené nebo opadavé stromy a keře. Stromovití zástupci jsou většinou spíše nižšího vzrůstu, některé druhy však mohou dorůst výšky až 45 metrů. Listy jsou nevelké, jednoduché, většinou střídavé, výjimečně vstřícné nebo přeslenité, se zpeřenou či ojediněle od báze trojžilnou (triplinervní) žilnatinou. Květy jsou jednopohlavné, uspořádané zpravidla v pseudookolících skládajících volné nebo stažené hrozny. Okvětí je zpravidla trojčetné (výjimečně čtyřčetné nebo chybějící), ve dvou kruzích, ve spodní části krátce až dlouze trubkovité. Samčí květy obsahují 5 až 20 (nejčastěji 9 nebo 12) tyčinek ve 3 či 4 kruzích. U některých druhů je přítomen i rudiment semeníku. V samičích květech je svrchní semeník a sterilní patyčinky. Ploché až hluboce miskovité receptákulum za plodu dužnatí a podepírá plod jako číška. Plodem je kulovitá, dužnatá bobule.

Doplňkové parametry

Kategorie: Aromaterapie
? Vůně: Citrusová, Příjemná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
phytos-logo
 
Firma Phytos je rodinnou firmou zabývající se převážně esenciálními oleji a dalšími vonnými látkami a jejich využitím.
A co si myslí majitelé firmy Phytos? " Jsme přesvědčeni, že příroda již vymyslela vše dávno před příchodem člověka, jen je třeba tyto výsledky objevit a naučit se je využívat. Mezi našimi produkty jistě najdete mnoho inspirací na toto téma."