Yellow & Blue Prášek do myčky na nádobí 1kg šetrnější mytí

Kód: 1079
239 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
12.11.2024
Účinný prostředek ze snadno odbouratelných látek pro domácí myčky, který si poradí i se silně znečistěným nádobím. 

Detailní informace

Rychlé doručení
Rychlé doručení. U objednávek nad 1999,- Kč POŠTOVNÉ ZDARMA. V každé objednávce nad 1500,- Kč najdete malý DÁREK.
Balime EKO, recyklujeme
Balíme s láskou, EKO, recyklujeme. Ke každé objednávce přidáváme ručně psaný vzkaz, u objednávek nad 1500,-Kč i malý dárek.
Bio a přírodní kosmetika
Všechny produkty pečlivě a s láskou vybíráme, testujeme na vlastní kůži, tedy je 100% známe. Upřednostňujeme lokální produkty bez chemie.
Lokální produkty, bez chemie, poradenství zdarma.
Nabízíme kvalifikované poradenství. Máme více než 10 let zkušeností. Své dodavatele osobně známe.

Detailní popis produktu

Prášek do myčky na nádobí 1kg

 

Účinný prostředek ze snadno odbouratelných látek pro domácí myčky, který si poradí i se silně znečistěným nádobím. 
Perkarbonát sodný má schopnost vyčistit silně znečištěné nádobí a odstranit usazeniny od kávy, čaje a další těžko odstranitelné skvrny. Neobsahuje ropné deriváty, chlór, enzymy, syntetickou parfemaci ani barviva.
 
Je určen pro všechny typy domácích myček.

 

Jak se používá
Do zásobníku na mycí prostředek nasypeme 1 vrchovatou lžíci prášku (cca 20 g) nebo dávkujeme dle velikosti myčky a zásobníku.
Pro dokonalý výsledek mytí doporučujeme použít SŮL DO MYČKY a LEŠTIDLO - OPLACH DO MYČKY. 
Dávkování soli a leštidla nastavte dle návodu k vaší myčce a tvrdosti vody. Při silně znečištěném nádobí přidáme lžíci bělicího prášku PUER.
Účinky zesílí i BIKA - JEDLÁ SODA, která zároveň zbaví myčku případného zápachu.

 

Pro dobrý výsledek „eko myčkování" je také potřeba přístroj pravidelně čistit. Jak správně udržovat myčku na nádobí, se dozvíte v záložce Časké otázky.
 
Složení
15-30 % perkarbonát sodný (bělicí činidla na bázi kyslíku), silikáty (metakřemičitan disodný pentahydrát), citronan sodný, prací soda (uhličitan sodný); 5-15 % soda bikarbona; < 5 % neionický tenzid rostlinného původu, < 5 % anionický tenzid.
 
Bezpečnost
VAROVÁNÍ: Může zesílit požár; oxidant. Způsobuje těžké poleptání kůže a poškození očí. Může způsobit podráždění dýchacích cest. Uchovávejte mimo dosah dětí. Chraňte před teplem, horkými povrchy, jiskrami, otevřeným ohněm a jinými zdroji zapálení. Zákaz kouření. Nevdechujte prach. Používejte ochranné rukavice/ochranné brýle. PŘI POŽITÍ: Vypláchněte ústa. NEVYVOLÁVEJTE zvracení. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO (224 919 293, 224 915 402) nebo lékaře.
Likvidace: Nespotřebovaný výrobek odevzdejte ve sběrném místě pro zvláštní nebo nebezpečné odpady. Použitý obal po důkladném vyprázdnění odevzdejte do tříděného odpadu.

 

 Časté dotazy
CO ZPŮSOBUJE BÍLÝ POVLAK NA NÁDOBÍ A JAK SE HO ZBAVIT?

 

  • Povlak je způsoben usazenými minerály z vody. Je nutné používat Oplach - leštidlo, pravidelně doplňovat Regenerační sůl a čistit filtr i celou myčku.
  • Pokud zůstává na nádobí bílý povlak, máme vyzkoušeno, že pro lepší výsledek mytí někdy stačí ubrat leštidlo. Nastavení dávkování leštidla se liší myčka od myčky. U některých značek je nutné se poradit s návodem, která tlačítka v jakém pořadí mačkat, neboť intuitivně na to přijít takřka nelze.
 
JAK ČISTIT MYČKU NÁDOBÍ?

 

  • Pro optimální výsledek ekologického používání myčky na nádobí je třeba spotřebič pravidelně čistit. Četnost si odvodíme podle toho, jak často myčku používáme, jak máme tvrdou vodu a jak ušpiněné nádobí do ní dáváme.
    Bývá to 1x měsíčně nebo i 1x za týden.
  • Čistíme filtr myčky, který po vyjmutí otřeme suchou papírovou utěrkou, jednou za čas jej propláchneme v lázni z horké vody s rozpuštěným práškem PUER.
  • Velký vliv na kvalitu mytí má čistota ramen. Je velmi vhodné jednou za čas je vymontovat a propláchnout vodou pod tlakem - děláme to tak, že odmontujeme sprchovou hlavici a do otvoru ramene myčky pustíme proud vody. Pokud ramena nečistíte pravidelně, možná se budete divit, až to uděláte poprvé, co vše se v nich nachází a znemožňuje průtok vody.
  • K celkovému čištění myčky použijeme bělicí prášek PUER, spolu s Odstraňovačem vodního kamene. Stačí po lžíci od každého nasypat na dno a myčku bez nádobí zapnout na celý mycí cyklus na maximální teplotu.
 
JAKOU TEPLOTU VODY NASTAVIT?
  • Pokud používáme prostředky bez enzymů, jako jsou ty naše, nastavujeme vyšší teploty. Obdobně jako u praní v pračce, považujeme ekologický dopad zvýšení teploty oproti dopadu používání syntetických a toxických prostředků za výrazně přijatelnější. Finanční náklady na zvýšení teploty máme prozkoumané u pračky, kde 10 °C znamená cca 70 halířů.
PŘECHÁZÍM Z KONVENČNÍCH PROSTŘEDKŮ DO MYČKY NA EKO PROSTŘEDKY - JE TŘEBA TO NĚJAK ŘEŠIT?
  • Začínáme vyčištěním myčky (popsáno výše). Oplach doplníme do zásobníku, až dojde, sůl také.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
tierra-verde-ekodrogerie
Firma Tierra Verde je jednou z nejoblíbenějších českých firem zabývající se výrobou ekologických mycích, pracích prostředků. Zaměřují se také na bezobalový prodej a ekologickou domácnost. 
Jejich cílem je (znovu)objevovat, vyvíjet, vyrábět a nabízet výrobky denní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví a životní prostředí a zároveň s co nejlepším vlivem na člověka, společnost a Planetu.